Cvičíte, zdravě se stravujete, i velikost porcí máte pod kontrolou, ale přesto nehubnete. Přemýšlíte, kde děláte chybu, ale málokomu napadne zamyslet se i nad tou sklenicí naplněnou vínem či jiným destilátem…
Aby šlo hubnutí hladce, denně byste měli přijmout 1,8 litru tekutin – kromě čisté vody a vody s citrónem se počítají i neslazené čaje, nejlépe bylinkové. Zakázány jsou jakékoli slazené či energetické nápoje, také lahvový čaj a alkohol. Tomu se vyhýbejte obloukům!
Alkohol je totiž obrovským nepřítelem hubnutí a aby vaše úsilí v posilovně nebo dieta nevyšly nazmar, vyškrtněte si jej z jídelníčku. Jedním z důvodů je, že všechny alkoholické nápoje obsahují nemalé množství kalorií, které jsou sice chudé na jednoduché sacharidy, ale chovají se tak, jako by je obsahovaly. A to je špatné.
Například v jednom půldecáku „tvrdého“ se skrývá cca 80 až 100 kalorií. Problémové je také víno – ve dvou deci je přibližně 120 až 140 kalorií. Šampaňské je na tom ještě hůře – 2 deci představují asi 160 kalorií. Vhodné není ani pivo – když si dopřejete jedno velké (0,5 l), tak přijmete cca zhruba 200 kalorií.

Pokud se na tyto hodnoty podíváte realisticky, zjistíte, že během večera nevypijete „pouze“ láhev bílého suchého vína, ale vypijete zhruba 500 kalorií. To už je hodnota, kterou nemá ani plnohodnotné a nutričně výživné jídlo!
Přečtěte si: Zaměřeno na pas a boky: Kombinace změny jídelníčku a cílených cviků vám pomůže dostat tyto partie do TOP formy
Dejte proto alkoholu stopku. Kromě toho, že zbytečně zvyšuje vás denní kalorický příjem, tak neprospívá ani zdraví, protože zapříčiňuje i zvýšenou chuť k jídlu, zpomaluje metabolismus, vytváří tukové zásoby v oblasti břicha, narušuje spánek, vysouší pokožku a způsobuje akné… Je to dost a to není zmíněno všechno.
Pokud se i přes toto všechno nehodláte alkoholu úplně vzdát, přijmete ho alespoň v rozumné míře. Tedy během jídla či večeře vypijte maximálně 1,4 deci vína nebo 3-decové pivo. Víc ne. Pokud potřebujete „panáka“, tak tím jedním i skončete.