Kvalitní spaní díky dobré matraci

0
129

Spánkem, jestliže dodržujeme jeho správnou délku, strávíme třetinu svého života. To je spousta času na to, abychom spali na nekvalitní, proleželé matraci. V důsledku nekvalitního spánku jsme neodpočatí a nervózní, což se odvíjí jak na naší náladě, tak i na výkonech, které podáváme. Pověste špatné matrace na hřebík, vyberte si takové, které vám budou vyhovovat a ulehněte do postele s potěšením.

Tvrdost matrace

Při výběru nové matrace byste měli dbát na to, jaká je vaše váha. Tvrdost matrace nejčastěji naleznete označenou písmenem T nebo H. Toto označení pochází z anglického „hardness“, tj. tvrdost. Tvrdost je rozlišována do 4 kategorií, přičemž nejměkčí matraci naleznete pod označením H1, zatímco nejtvrdší pod označením H4. Jestliže se vaše váha pohybuje do 60 kilogramů, vybírejte matraci o nejmenší tvrdosti H1. Od 50 do 80 kilogramů je vhodná matrace H2, do 70 kilogramů pak matrace H3 a jestliže vaše váha dosahuje nad 110 kilogramů, vybírejte matraci o největší tvrdosti H4.

Na základě těchto parametrů jsou nejprodávanějšími parametry matrace o tvrdosti H2 a H3, vždy je ale matraci nejlepší vyzkoušet, tedy lehnout si na ni. Díky tomu budete moci vyzkoušet, zda je matrace skutečně taková, jaká vám bude vyhovovat. Neměla by být příliš měkká, protože by neposkytovala dostatečnou oporu vaší páteři. Tvrdá nesmí být proto, aby netlačila na cévy a nezpůsobovala tak brnění končetin, což by opět narušovalo vaše spaní.

Matrace na míru

Pokud si nebudete moci vybrat ze standardní nabídky, vždy je možné nechat si vyrobit matrace na míru. Budete si moci zvolit přesné rozměry a samozřejmě také tvrdost. Pokud budete kupovat matraci do manželské postele, je možné zvolit odlišnou tvrdost na každou její polovinu. Výroba matrace proběhne rychle, nemusíte se tedy obávat dlouhé čekací lhůty.

Výbornou variantou jsou také pružinové matrace, které taktéž naleznete v nabídce. Mohou výt vyrobeny buď z pružinové nebo z vysoce kvalitní taštičkové kostry, která je rozdělena do 5 anatomických zón. Jejich nosnost je do 130 kilogramů.

Matrace pro děti

Také u dětské matrace existuje několik důležitých aspektů. V prvé řadě je vhodné, aby byla prodyšná a aby ji bylo možné udržovat v dobrých hygienických podmínkách. Matrace do postýlky Ostaš je proto možné opatřit materiálem SANAPUR, který nepropouští vlhkost, zároveň je však možné prát jej při teplotě 95°C, čímž ji spolehlivě zbavíte veškerých bakterií.

Předchozí článekOtrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  
Další článekJak se postarat o citlivou a alergickou pleť?