Kde hledat pracovní příležitosti poradí portál MyJobsi.cz od 123jobs Media

0
183

V době internetu již tato otázka není pro uchazeče tak palčivá, jak mohla být dříve. Nicméně stále existuje několik variant, které lze při hledání vhodného místa využít. Není přitom třeba se omezovat pouze na jeden způsob – inzerce práce, ale lze je vhodným způsobem kombinovat a zvýšit tak svou šanci na úspěch. Podívejme se tedy společně na to, kde se po dobré práci podívat.

Internet a sociální sítě

Jak zmíněno výše, tento způsob dnes nejspíše vítězí, obliba pracovních portálů roste. Je to pohodlné, nemusíte nikam chodit a také nemusíte být nervózní z kontaktu tváří v tvář. Tedy alespoň zatím. Také odpovědí na takovou pracovní nabídku vlastně prokazujete, že jste schopni alespoň do jisté míry pracovat s moderními technologiemi. Nicméně vyniknout mezi desítkami či stovkami e-mailů a zpravidla vzájemně velmi podobných životopisů může být obtížné.

Skrze známé a přátele

Zeptat se okruhu lidí okolo vás, zda neví o nějaké fajn práci, nikdy není na škodu. Buď vám doporučí zaměstnavatele, pro kterého sami pracují anebo alespoň někoho, o kom mají z doslechu dobré mínění. I vágně pozitivní reference je totiž lepší než žádná reference. Snižuje se tím pravděpodobnost, že budete ztrácet čas s nabídkou, která se ve výsledku vůbec neshoduje s vaší představou. Navíc můžete získat cenné tipy, jak na daného zaměstnavatele co nejlépe zapůsobit.

Osobní návštěva

Pro někoho to může být velká zkouška odvahy, ale pokud existuje místo, kde byste skutečně rádi pracovali a které jste doposud jen zpovzdálí obdivovali, jděte do toho. Lépe, pokud víte o tom, že zaměstnance právě hledají. Ale i pokud tomu tak není – donést osobně svůj životopis a promluvit si s některým zaměstnancem či přímo majitelem může udělat dojem. Nutno však dodat, že tento postup se o dost lépe hodí pro menší podniky než pro velké korporace, kde budete působit u recepce přinejmenším kuriózně.

Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodiny job portálů společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Novinkou je také moderní hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete různé recenze a zkušenosti ostatních uživatelů se svými zaměstnavateli.

Předchozí článekPojďte si vybrat kvalitní cyklistické oblečení. Co třeba SILVINI nebo ENDURA?
Další článekOtrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?